ABFP-test 4 : 80 punten voor aangespannen Meinke (Willem 508)

Melle fan it Hongerskar AA (Teun 505 x Maurits 437) Foto: Johanna Faber

Op donderdag 24 augustus was alweer de vierde ABFP eindbeoordeling van het jaar in Warga. De hoogste scores voor zowel aangespannen als onder het zadel waren voor Meinke van Stal Ruimzicht Ster AA (Willem 508 x Harmen 424).

Meinke van Stal Ruimzicht Ster AA (Willem 508 x Harmen 424) Foto: Johanna Faber

Veel lossigheid en houding

De driejarige Stermerrie, gefokt door T. van Mourik uit Tricht en in eigendom van Marieke van Ek uit Ederveen, liep naar 80 punten in het aangespannen gedeelte en 79 punten onder het zadel. Dit levert haar een dubbel A notering op. Meinke kreeg in beide disciplines een 8 voor haar draf en 7,5 voor souplesse. Juryleden Gotien Sipsma en Jos van der Wal waren dan ook positief in hun commentaar; ‘Meinke is een paard met veel lossigheid en is goed bewerkbaar, vooral in draf laat ze ook veel zelfhouding zien.’

Zes keer AA, Ylske Prestatie

Met Meinke inbegrepen, behaalden zes paarden een AA notering in Warga vandaag. De een na hoogste score van de dag was voor Melle fan it Hongerskar AA (Teun 505 x Maurits 437) van de familie Duiven-Lettinga uit Hartwerd, die 78 punten scoorde voor zijn presentatie onder het zadel. Mark van de Wolwarren (Ulbe 506 x Wylster 463), Melsje G Ster (Matthys 504 x Sjaard 320) en Maud van ’t Lansink Ster (Omer 493 x Norbert 444) behaalden elk op een onderdeel 77 punten en daarmee hun AA notering. Melle H Ster (Willem 508 x Jasper 366), gefokt en in eigendom van Wil Hendriks uit Reusel, behaalde op zowel het aangespannen gedeelte als onder het zadel 77 punten en kreeg daarmee niet alleen zijn AA, maar maakte ook zijn moeder Ylske van de Klei Ster Preferent (Jasper 366) Prestatie.

Matthys 504, Teun 505, Ulbe 506 en Willem 508

Deze vierde ABFP test van het jaar leverde weer verschillende nakomelingen van Matthys 504, Teun 505, Ulbe 506 en Willem 508 in de baan. Deze vier hengsten zijn dit jaar begonnen met hun nakomelingenonderzoek. Van Teun 505 en Willem 508 hebben inmiddels 13 nakomelingen hun test afgerond, van Matthys 504 zijn dat er negen en van Ulbe 506 vier.

Vorig artikelLivestream fokdag Harich – donderdag 24 en zaterdag 26 augustus
Volgend artikelDag 1 Harich: 10 Sterren, Manna (Pier 448) met een eerste premie