Het publiek kon afgelopen zaterdag op de HK onder andere genieten van een presentatie van drie hengsten met het Sport Elite-predicaat: Meinte 490 met Gemma Sas, Rommert 498 met Lieke Lueks (die hem ook naar het Young Riders-kampioenschap stuurde) en Matthys 504 met Corina van de Bunt.


Hergen van Hall leverde het commentaar bij deze mooie hengsten die zo goed presteren in de dressuursport. Hij roemde hun werklust en wees de mensen op de tribune op het sterke achterbeengebruik en het vermogen om te sluiten – belangrijk voor het goed kunnen uitvoeren van de zwaardere oefeningen – van de hengsten.
Meewerkend karakter
Het geweldig meewerkende karakter van ‘haar’ inmiddels 10-jarige Meinte 490 is ook wat amazone Gemma Sas als eerste noemt. ‘Hij is super koel en nergens bang voor, maar hij gaat er altijd voor meer dan 100% voor’, zegt zij. ‘Daarbij is het een paard dat heel leergierig is; hij is super intelligent en leert snel.’
Verenigde Staten
Zij rijdt de hengst al vanaf dat hij drie jaar is en bracht hem uit in het Z2 toen hij naar de Verenigde Staten vertrok. Daar werd hij door Ellisa Kroll naar het Sport Elite-predicaat gestuurd. Eind 2021 kwam Meinte terug naar Gebroeders van Manen in Ede en Gemma nam de teugels weer over. ‘Je moet dan weer aan elkaar wennen en een combinatie worden’, aldus de amazone.
Omschakelen
De training is er nog altijd op gericht om goed op elkaar afgestemd te raken. Gemma: ‘Hij is bijna drie jaar weg geweest, dan is het wel een kwestie van omschakelen voor hem. Daarnaast ben ik zelf nog nooit op dit niveau gestart, dus ook ik moet handiger worden. Aan Meinte zal het niet liggen, en mijn instructrice Marian Dorresteijn helpt me eens in de twee weken.’
Overstap naar de subtop
Na vorig jaar een keer in het Z2 en een keer in het ZZ-Licht gestart te zijn, is de overstap naar de subtop inmiddels succesvol gemaakt. ‘Het doel is de Lichte Tour’, is Gemma stellig. ‘Hij geeft het wel aan als we er samen klaar voor zijn. Ik werk elke dag met zoveel plezier met hem; hij is echt mijn grote vriend!’
Beart 411
Meteen voegt ze toe: ‘Ok, na zijn vader Beart 411 dan natuurlijk … hij is nu 23 jaar en echt op leeftijd aan het raken. We zijn blij dat hij nog bij ons mag zijn; we staan een beetje in dienst van onze ‘koning van stal. Wil hij lekker gepoetst worden, prima, beetje kroelen, ok, jochie! We zorgen ervoor dat hij comfortabel is.’
In de Expo hal bracht het publiek de handen op elkaar voor Meinte 490. Op de hengstenshow bij Van Manen, op 31 maart, treedt hij opnieuw op met Gemma. (cd)